26 października br. w siedzibie głównej Uczelni odbyło się spotkanie Rektora z wykładowcami, pracownikami administracji oraz najlepszymi studentami i absolwentami Uczelni Jana Wyżykowskiego. Podczas tego spotkania Rektor nagrodził nie tylko studentów, ale także najlepszych nauczycieli akademickich i wyróżnił pracowników administracji.
Tytułem „Wykładowca Roku 2021/2022” wyróżnionych zostało 8 nauczycieli akademickich, którzy zostali wyłonieni na podstawie wyników ankiet przeprowadzanych wśród studentów. Na każdym kierunku wybrano tego wykładowcę, który osiągnął najwyższą ocenę. Statuetkę oraz list gratulacyjny otrzymali:
- dr inż. Zdzisław Pólkowski, prof. UJW
- dr Miłosz Czopek, prof. UJW
- dr Grzegorz Haręża
- dr Grzegorz Jastrzębski
- dr Jolanta Dmowska
- dr inż. Anna Krug-Żarnowska
- dr hab. Stanisław Witkowski, prof. UJW
- dr inż. Anna Wojciechowicz
Rektor nagrodził także pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy w zeszłym roku akademickim wyróżnili się dzięki pracy naukowej lub naukowo-badawczej.
Za pracę naukowo-badawczą nagrodę otrzymali:
- dr Paweł Greń, prof. UJW
- dr Miłosz Czopek, prof. UJW
za pracę naukową:
- dr inż. Zdzisław Pólkowski, prof. UJW
- dr inż. Annę Wojciechowicz
- dra Jana Walczaka
- dra inż. Mirosława Lewickiego
Kolejną grupą nagrodzonych byli najlepsi studenci, którzy w poprzednim roku akademickim osiągnęli najwyższą średnią ocen. W jedenastoosobowej grupie znaleźli się:
- Na kierunku Administracja – Pani Sara Berger (4,86)
- Na kierunku Pedagogika – Pani Anna Balon (5,15)
- Na kierunku Informatyka – Pan Marek Żołubak (4,57)
- Na kierunku Mechatronika – Pan Łukasz Myrna (4,62)
- Na kierunku Logistyka – Pani Monika Kuczak (5,03)
- Na kierunku Prawo – Pani Pamela Morawska (4,86)
- Na kierunku Górnictwo i geologia -Pan Albert Bodek (5,03)
- Na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji – Pan Mateusz Mila (4,83)
- Na kierunku Zarządzanie, studia I stopnia – Pani Justyna Gorczakowska (4,60)
- Na kierunku Zarządzanie, studia II stopnia ex aequo – Pani Marta Kazusek
- i Julita Śledź (5,07)
Nagrodzona również pracownice administracji:
Panią mgr Renatę Wallis – Kwestora, Panią mgr inż. Monikę Ciosłowską-Grycz – Starszego specjalistę ds. administracyjno-biurowych, która na co dzień pracuje w dziekanacie w Wydziale Zamiejscowym w Lubinie oraz Panią mgr Małgorzatę Sekułę – Asystentkę Biura Rektora.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nagrodziła absolwentów, którzy napisali świetne prace dyplomowe i obronili je właśnie w naszej uczelni. Spółka co roku organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Nauk Społecznych i Technicznych w Polkowicach oraz na Wydziale Zamiejscowym w Lubinie. Prezes LSSE Pan Przemysław Bożek osobiście gratulował absolwentom i promotorom najlepszych prac dyplomowych.
WZ w Lubinie:
- I miejsce w konkursie na najlepszą pracę dyplomową zdobyła Pani Katarzyna Żyła za pracę pt. “Psychologiczne uwarunkowania innowacyjności w przedsiębiorstwach”, napisaną pod kierunkiem dra Miłosza Czopka.
- II miejsce zajęła Pani Paula Krynicka za pracę pt. “Zarządzanie kapitałem intelektualnym w INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o.”, napisaną pod kierunkiem dra Roberta Balcerzyka.
- III miejsce zajął Pan Sebastian Składnik za pracę pt. “Ocena wpływu pustek eksploatacyjnych na aktywność sejsmiczną w KGHM Polska Miedź S.A. – Zakłady Górnicze „Lubin” “, napisaną pod kierunkiem dr inż. Anny Wojciechowicz.
- Wyróżnienie otrzymała Pani Anna Jedynak za pracę pt. “Stres w miejscu pracy a koncepcja work-life balance na przykładzie firmy Brose Sitech Sp. z o.o.”, napisaną pod kierunkiem dra Jana Walczaka.
WNSiT w Polkowicach:
- I miejsce w konkursie zajął Pan Jacek Bancerz, za pracę dyplomową pt. “Inteligentne mieszkanie”. Praca napisana pod kierunkiem dra inż. Zdzisława Pólkowskiego, prof. UJW.
- II miejsce w konkursie zajął Pan Paweł Łebek za pracę dyplomową pt. “Programowanie układów automatyki z wykorzystaniem sterowników PLC komunikujących się za pośrednictwem Ethernetu przemysłowego” , którą napisał pod kierunkiem dra inż. Grzegorza Łomotowskiego.
- III miejsce zajęła Pani Magdalena Ślebioda za pracę dyplomową pt. “Świadczenie usług publicznych w formie elektronicznej w ocenie pracowników samorządowych na przykładzie Urzędu Miejskiego w Głogowie”, napisaną pod kierunkiem dra Łukasza Mikowskiego.
- Wyróżnienie – Pan Łukasz Młodzia za pracę pt. “Projekt optymalizacji logistyki wewnętrznej (produkcji) na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa”, napisaną pd kierunkiem dra Roberta Kaszuby.
- Wyróżnienie – Pan Dominik Szymczak za pracę pt. “Modelowanie numeryczne i analiza wytrzymałościowa stalowego zbiornika ciśnieniowego”, napisaną pod kierunkiem dra Piotra Krysiaka.
Dodatkowo, Pani Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu efektywności zawodowej pracowników KGHM Polska Miedź S.A., razem z Panią Dziekan WZ dr inż. Anną Wojciechowicz, wręczyły certyfikaty stypendystom KGHM, czyli najlepszym studentom na kierunku Górnictwo i geologia, studia I stopnia (inżynierskie). Warto nadmienić, że stypendyści co semestr są nagradzani przez Spółkę stypendiami w wysokości semestralnego czesnego.
I rok II semestr
- Pan Kamil Szmalenberg
- Pani Marta Gąska
- Pani Magdalena Zawadzka
II rok IV semestr
- Pani Martyna Kaczmarek
- Pani Justyna Żołnierczyk
- Pan Krzysztof Krzyszczak
III rok VI semestr
- Pan Marcin Bajger
- Pan Albert Bodek
- Pan Radosław Wysocki
Na koniec Rektor podziękował lektorkom i nauczycielkom, które od kilku lat prowadzą w naszej uczelni zajęcia językowe i matematyczne dla dzieci z Uniwersytetu dziecięcego UJW, projekcie prowadzonym wspólnie z Gminą Polkowice.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, która znajduję się w naszej Galerii.