28 czerwca 2022 r. nasza Uczelnia podpisała porozumienie o współpracy ze Spółką Zagłębie Lubin. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Klubu, udział wzięli prof. Tadeusz Kierzyk, Michał Kielan, Prezes Zagłębia oraz Adam Michalik dyrektor Podokręgu Legnica DZPN

Nowe porozumienie to baza do podejmowania wspólnych wyzwań i przedsięwzięć oraz do wymiany wiedzy i doświadczeń. Pól do współpracy jest bardzo wiele. To m.in. transfer technologii i wdrażanie projektów badawczych, promowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, umożliwianie odbywania staży i praktyk, oraz organizowanie konferencji, seminariów naukowych, kursów, szkoleń i studiów podyplomowych. I właśnie studia podyplomowe z zakresu Zarzadzanie w sporcie będą pierwszym ważnym przedsięwzięciem, jakie wspólnie zrealizujemy ze Spółką Zagłębie Lubin, przy wsparciu i patronacie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

-Mam przyjemność kierować regionalną uczelnią, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców. Niedawno podpisaliśmy umowę ramową z całą grupą KGHM, ale cieszę się, że ściśle będziemy współpracować z klubem o tak dużych tradycjach w regionie miedziowym – komentował podpisanie porozumienia rektor.

A jaki cel przyświeca uruchomionym niebawem studiom?

-Naszym celem jest wzmocnienie kompetencji osób związanych ze sportem z naszego regionu. Im silniejsze i sprawniej zarządzane będą większe i mniejsze kluby, tym silniejsze będzie  Zagłębie Lubin. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie owocowała podniesieniem poziomu sportu zarówno w Zagłębiu Miedziowym, jak i na Dolnym Śląsku – powiedział na konferencji prasowej prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Nasza oferta studiów podyplomowych pn. Zarządzanie w sporcie adresowana jest do osób, które swoją przyszłość wiążą lub chcą związać z rolą działacza sportowego.

-Cieszę się, że takie studia podyplomowe uda się otworzyć właśnie w Lubinie, w sercu sportowego Zagłębia Miedziowego. Jest to miejsce, które mocno stoi na sportowej mapie Polski, nie tylko w piłce nożnej, ale także w innych dyscyplinach sportu – podsumował podpisanie porozumienia Adam Michalik, dyrektor Podokręgu Legnica DZPN.

Od lewej: prof. Tadeusz Kierzyk, Michał Kielan, Adam Michalik

Podpisanie porozumienia o współpracy

Rektor i Prezes Zarządu Zagłębie Lubin S.A.