Informatyka

Studia I stopnia – inżynierskie 3,5-letnie

Studia oraz rekrutacja na kierunek prowadzone są przez Wydział Nauk Technicznych w głównej siedzibie Uczelni w Polkowicach, przy ul. Skalników 6b.

lic-informatykaSpecjalności:

•  Systemy i sieci komputerowe
•  Grafika komputerowa i multimedia

 

Zapoznaj się z zasadami rekrutacji – zarejestruj się w naszym systemie i złóż w dokumenty w Uczelni.

Interdyscyplinarny kierunek, który został utworzony w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów z dynamicznie rozwijającej się branży IT o interdyscyplinarnych umiejętnościach. Studia na tym kierunku dają wszechstronne przygotowanie zawodowe, ze szczególnym uwzględnieniem technologii internetowych oraz zastosowań informatyki w sektorze informatycznym, finansowym, handlowym lub produkcyjnym.

Studenci nabędą wiedzę z programowania, sieci komputerowych, grafiki komputerowej a także zapoznają się z tajnikami budowy i funkcjonowania systemów operacyjnych. Absolwent jest inżynierem wybranej specjalności przygotowanym do pracy w zespole, ale także do pełnienia funkcji kierowniczych czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Atutem kierunku są przedmioty pozwalające na zdobycie umiejętności i kompetencji z zakresu specjalistycznej wiedzy, która na rynku pracy jest bardzo poszukiwana.

IMG_6848

Systemy i sieci komputerowe

Przyszły absolwent posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie funkcjonowania i projektowania sieci komputerowych, informatyki technicznej, architektury komputerów i mikroprocesorów, konfiguracji sprzętu sieciowego, projektowania, utrzymania i audytu bezpieczeństwa systemów i sieci, zarządzania sieciowymi systemami komputerowymi, konfigurowaniem serwerów i serwisów www. Zdobyta wiedza pozwala na pracę m.in. jako: administrator sieci, administrator bezpieczeństwa informatycznego, administrator serwisów www, operator systemów sieciowych, projektant sieci, przedstawiciel handlowy ds. urządzeń sieciowych.

Grafika komputerowa i multimediaIMG_6859

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie: tworzenia treści multimedialnych i gier komputerowych, współczesnych technologii konstruowania internetowych serwisów multimedialnych, narzędzi wspomagania projektowania (CAD). Jest zorientowany w zagadnieniach związanych z grafiką wektorową, rastrową oraz dźwiękiem i obrazem. Ponadto ma wiedzę z zakresu informatyki technicznej, architektury komputerów i mikroprocesorów, konfiguracji sprzętu sieciowego, bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Zapoznaj się z zasadami rekrutacji – zarejestruj się w naszym systemie i złóż w dokumenty w Uczelni.

Przejdź do rekrutacji online

<< Wróć do oferty studiów inżynierskich

Sprawdź ofertę studiów II stopnia (magisterskich) >>