28 lutego w Wydziale Zamiejscowym w Lubinie odbyły się pierwsze w tym roku egzaminy dyplomowe. Swoich prac inżynierskich bronili absolwenci Górnictwa i geologii i jeden absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Z egzaminu wszyscy wyszli obronną ręką i już niebawem odbiorą dyplomy ukończenia studiów wyższych. Gratulujemy!

Tego dnia egzamin rozpoczął się o godz. 13:00. Przystąpiło do niego 17 osób. W komisji zasiadali: dr inż. Anna Wojciechowicz, dr inż. Jerzy Szymański, dr Wojciech Kaczmarek, dr inż. Paweł Stefanek i dr inż. Mirosław Lewicki. Pomimo przedegzaminacyjnej tremy, udało nam się chwilę porozmawiać z jedną dyplomantką, inż. Klaudią Pietrowicz.

inż. Klaudia Pietrowicz

-Pani Klaudio, to już ostatnia prosta, dzisiaj egzamin! Jak wspomina Pani ten czas studiów?

-Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, pewnie także dlatego, że na roku byli praktycznie sami panowie. Oprócz mnie, była jeszcze tylko jedna dziewczyna, na dodatek, nie byłyśmy w tej samej grupie ćwiczeniowej. 

-A to dlaczego wybrała Pani właśnie takie „męskie studia”?

-Wybór studiów był w zasadzie konsekwencją wybranej przeze mnie wcześniej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Jestem technikiem górnictwa podziemnego i pracuję w KGHM, ukończenie studiów jest dla mnie szansą na rozwój kariery zawodowej.

-Trudne były dla Pani te studia? Kto z wykładowców zapadnie Pani najlepiej w pamięć?

-Trudne i przyznam szczerze, czasochłonne – dużo czasu poświęciłam na naukę. Łączenie studiów, życia rodzinnego i pracy zawodowej jest wymagające, ale daje dużo satysfakcji. Z wykładowców to bardzo doceniam Panią Dziekan, jej w głównej mierze dziękuję, bo to dzięki niej wytrwałam do końca. Pani Dziekan daje nam, studentom, dużo siły, bardzo dużo wsparcia i zawsze można na nią liczyć, nieważne czy to jest godzina 7 czy 19, zawsze pomoże.

Życzymy Pani inżynier i wszystkim pozostałym absolwentom dużo sukcesów i gratulujemy ukończenia studiów wyższych! Wszystkich inżynierów zachęcamy do pójścia za ciosem i kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia na kierunku Górnictwo i Geologia – czekamy na Was!