20 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia Roku Akademickiego 2021/2022 Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak co roku o tej porze nastąpiło podsumowanie całorocznej owocnej pracy. Uczestnicy sekcji plastycznej i rękodzielniczej zaprezentowali swoje prace wykonane różnymi technikami (m.in. haft matematyczny, krzyżykowy czy scrapbooking). Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem świadomości ekologicznej Słuchaczek PUTW. Część prac wykonana była zgodnie z zasadą upcyklingu, czyli w tym przypadku wykorzystania odpadu do wykonania zabawek i pięknych dekoracji.

Podczas części oficjalnej uhonorowano Słuchaczy, którzy uczęszczają na zajęcia Uniwersytetu 10 lat i więcej, a którzy ze względu na pandemię nie mogli odebrać wyróżnień w latach ubiegłych. Przemawiała Ewa Kowalik Zastępca Burmistrza Polkowic ds. Społecznych, Rektor dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW oraz Wiesława Pomian Przewodnicząca Rady Słuchaczy PUTW. Na koniec odbył się długo wyczekiwany spektakl „Oślubic Królewnę” w reżyserii Kingi Kaszewskiej-Brawer, w role wcielili się nasi młodzi duchem Studenci.

Tradycją ważnych wydarzeń stała się „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” dlatego i Rok Akademicki 2021/2022 zakończył się tanecznie.

Do zobaczenia po wakacjach!