60 świeżo upieczonych inżynierów odebrało dyplomy. Najlepsi absolwenci zostali wyróżnieni przez Rektora Uczelni.

Mury naszej uczelni opuścili absolwenci kierunków: górnictwo i geologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, informatyka oraz mechatronika. Najlepsi z nich otrzymali wyróżnienia rektora. Aby je uzyskać, podczas 3,5 letnich studiów, należało osiągnąć najwyższą średnią ocen z całego toku nauczania.

Wręczenie dyplomów naszym absolwentom to dla mnie ogromne wyróżnienie, które daje wiele radości. Górnictwo i geologia jest naszym sztandarowym kierunkiem. Obecność i wręczenie dyplomów właśnie tutaj w Lubinie, ma to podkreślić– zapewnia prof. Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego. W tym roku obchodzimy 20- lecie naszej działalności, to dobry czas na  podsumowania. Mury naszej uczelni opuściło już ponad 2 tysiące inżynierów.

Inżynierowie zapewniają, że będą kontynuować naukę. Większość z nich pozostanie na UJW. – Studia były wymagające, ale atmosfera, która panuje na UJW zdecydowanie zrekompensowała ciężką pracę. Zrobię teraz rok przerwy, by nieco odpocząć, ale wrócę tutaj na studia magisterskie – mówi Kamil Zieńczuk, absolwent Górnictwa w specjalności Maszyny i urządzenia górnicze. Podobnie uważa Agata Czuba, także absolwentka Górnictwa. – To były bardzo dobre lata spędzone na uczelni. Na pewno będę dobrze wspominać uczelnię. Mimo wymagającego kierunku, cały czas czuliśmy wsparcie wykładowców. To dużo dla mnie znaczy. Na pewno będę chciała kontynuować tutaj naukę– mówi.

Naukowy wysiłek inżynierów dostrzeżony został przez miedziową spółkę. Wyróżniający się absolwenci oraz studenci, otrzymali od KGHM Polska Miedź S.A. stypendia w wysokości semestralnego czesnego, certyfikaty oraz upominki od partnera uczelni.

Studia inżynierskie to wyzwanie, ale nasi studenci sobie doskonale z tym radzą. To ambitni ludzie, których wspieramy w rozwoju, czego dowodem są przyznane certyfikaty. KGHM wspiera naszą uczelnię. Ze spółką mamy z podpisaną umowę o kształceniu dualnym. Wspólnie prowadzimy studia na kierunku górnictwo i geologia – mówiła dr inż. Anna Wojciechowicz, dziekan Wydziału Zamiejscowego UJW.

Certyfikaty KGHM tegorocznym stypendystom wręczał Marek Wachnik, szef zespołu rekrutacji w miedziowej spółce.

Uroczystość odbyła się w tym roku w Lubinie, w filii naszej Uczelni.

Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii :)