Studenckie Koło Naukowe Pedagogów „Wolontariusze”

organizuje akcję SZLACHETNA PACZKA, zbieramy dary dla PANA BARTOSZA – lat 53

Kod Rodziny: DOL-4699-85742

Pan Bartosz mieszka w małej miejscowości. Żyje w bardzo skromnych warunkach, bez łazienki. Posiada  2 stopień niepełnosprawności. W dzieciństwie doznał bardzo wiele krzywdy ze strony najbliższych, co bardzo wpłynęło na jego rozwój. Pan w chwili obecnej jest bardzo nieufny w stosunku do ludzi, nie utrzymuje kontaktów z innymi, ma wielki dystans do wszystkich.  Jest to związane z jego przeszłością, nie posiada rodziny, jedynym wsparciem była dla niego babcia, która zmarła.

Pan otrzymuje rentę socjalną w wysokości 700 zł miesięcznie, jest to niewielka kwota. Po opłaceniu rachunków i zakupie leków (535 zł), zostaje niewiele,  bo 165 zł, za co jest trudno przeżyć.

POTRZEBY PANA BARTOSZA:

  • ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, woda, musztarda, soki, mleko. 
  • ŚRODKI CZYSTOŚCI: mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, papier toaletowy i płyn do WC. 
  • ODZIEŻ: dres (całoroczne) rozmiar: M  (pan szczupłej budowy)
  • WYPOSAŻENIE MIESZKANIA: poduszka (rozmiar 70×80 cm), kołdra i pościel (rozmiar 160×200), ręczniki kąpielowe, koc
  • SZCZEGÓLNE UPOMINKI: zestaw kosmetyków

Termin składania darów 10 grudnia 2022 (sobota)