Miejsce prowadzenia studiów
To nowoczesna oferta, dzięki której jednocześnie realizujesz program studiów magisterskich i podyplomowych!
Studia II stopnia z podyplomowymi umożliwiają zdobycie dwóch dokumentów potwierdzających Twoje wykształcenie- po dwóch latach otrzymujesz od razu dyplom magistra i świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Połączenie studiów II stopnia z podyplomowymi to możliwość zdobycia nowych umiejętności i szerszych kompetencji oraz oszczędność czasu i pieniędzy!
PODEJMUJĄC STUDIA II STOPNIA Z PODYPLOMOWYMI OSZCZĘDZASZ 1300 ZŁ!!! *
* Koszt studiów podyplomowych pn. Nowoczesne zarządzanie w firmie o profilu górniczym podejmowanych w pakiecie ze studiami II stopnia to 3200,00 zł
Czesne na studiach II stopnia sprawdź TUTAJ.
Nie pobieramy wpisowego!
Adresaci
Absolwenci szkół wyższych – studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich w dowolnych kierunkach i specjalnościach.
Zainteresowani poznaniem zasad funkcjonowania rynków finansowych, strategii finansowo-ekonomicznej w działalności gospodarczej, wykorzystania zaawansowanych instrumentów finansowych, prowadzenia analiz finansowych, innowacji na rynkach finansowych, a także prawa finansowego.
Obecni i przyszli menedżerowie, pracownicy różnych szczebli zarządzania, przedsiębiorcy, osoby pragnące zdobyć lub rozszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu nowoczesnych metod zarządzania.
Dodatkowo STUDIA PODYPLOMOWE realizowane w połączeniu ze studiami II stopnia adresowane są do menadżerów lub osób aspirujących na stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach związanych z wydobyciem, przetwórstwem i eksploatacją paliw kopalnych.
Cele studiów
Przekazanie wiedzy w zakresie nauk prawnych, poznanie ich specyfiki i relacji wobec innych dyscyplin naukowych.
Zdobycie przez studentów wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania, marketingu i organizacji w przemyśle, opracowywania i realizacji planów rozwoju oraz wdrażania strategii firmy czy przedsiębiorstwa przemysłowego.
Kształtowanie aktywnej postawy wobec problemów etycznych i społecznych oraz zaangażowania i poczucia osobistej odpowiedzialności za podejmowane decyzje w środowisku pracy i poza nim, a także przygotowanie do podejmowania wyzwań badawczych i studiów III stopnia.
Dodatkowo CELEM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH realizowanych ze studiami II stopnia jest:
- przygotowanie absolwentów do efektywnego zarządzania firmą przemysłową funkcjonującą w dynamicznie zmieniających się warunkach,
- przekazanie wiedzy, podpartej praktycznymi wskazówkami nowatorskich rozwiązań, które gwarantują organizacji osiągnięcie statusu nowoczesności,
- umożliwienie uzyskania kwalifikacji z zakresu współczesnych trendów, metod i technik zarządzania oraz umiejętności menedżerskich niezbędnych osobom zarządzającym firmami w turbulentnym otoczeniu,
- przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu eksploatacji złóż, niezbędnej do prowadzenia działalności związanej z zarządzaniem wydobyciem i transportem w warunkach kontrolowanych.

Program
Program studiów
II stopnia ze studiami podyplomowymi został opracowany w porozumieniu z pracodawcami regionu, dzięki czemu uwzględnia potrzeby lokalnego rynku pracy.
Zajęcia
prowadzone są przez doświadczoną kadrę naukowo-dydaktyczną oraz przez specjalistów praktyków związanych z przemysłem i biznesem.
Ścisła współpraca
z przedsiębiorcami w ramach programu studiów pozwala na zdobycie przez studentów wiedzy biznesowej niezbędnej m.in. podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami.
Program studiów II stopnia na specjalności Zarządzanie w przemyśle i administracji:
- umożliwia zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i dodatkowo wiedzy i umiejętności z dyscyplin pokrewnych, takich jak: ekonomia, psychologia, socjologia, prawo i politologia,
- zawiera blok przedmiotów z obszaru nauk o zarządzaniu, takich jak zarządzanie strategiczne, rozwój koncepcji zarządzania, zarządzanie procesami, zarządzanie zmianą, zachowania organizacyjne czy badania operacyjne, które pozwalają pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania,
- obejmuje także przedmioty takie jak makroekonomia, ekonomia menedżerska, rachunkowość zarządcza, analiza finansowa i controlling oraz inwestycje rzeczowe i finansowe w przedsiębiorstwie pozwalające zrozumieć mechanizmy działania przedsiębiorstwa,
- mieści dodatkowo grupę przedmiotów prawnych, takich jak: ochrona własności intelektualnej, prawo cywilne, pracy i administracyjne, które pozwalają na pogłębienie wiedzy o prawnych uwarunkowaniach funkcjonowania przedsiębiorstw (instytucji).
- to także szereg zajęć pozwalających nabyć lub pogłębić umiejętności w zakresie kierowania zespołem, rozstrzygania sytuacji konfliktowych, a także mediacji i przekonywania do współdziałania w imię osiągania wspólnych celów. Przedmioty te dają ponadto świadomość osobistej odpowiedzialności za wszystkie podejmowane decyzje:
- Trening kompetencji menedżerskich,
- Kompetencje menedżera w nowoczesnej organizacji,
- Komunikacja marketingowa,
- Trening asertywności,
- Negocjacje i metody wywierania wpływu,
- Komunikacja społeczna i interpersonalna,
- Etyka biznesu,
- Promocja i komunikacja marketingowa oraz zachowania organizacyjne.
Dodatkowo wśród przedmiotów realizowanych w ramach STUDIÓW PODYPLOMOWYCH znajdują się m.in.:
- Ekonomika w górnictwie,
- Ryzyko w zarzadzaniu przedsiębiorstwem górniczym,
- Współczesne kierunki zmian w zarządzaniu firmą,
- Zarzadzanie procesami logistycznymi i łańcuchem dostaw,
- Zintegrowane planowanie produkcji,
- Zarządzanie zasobami ludzkimi,
- Zarządzanie wiedzą,
- CSR i zrównoważony rozwój,
- Marketing przyszłości,
- Psychologia w procesie zarządzania,
- Coaching w biznesie,
- Podstawy eksploatacji złóż.
Kwalifikacje
Absolwent posiada kompetencje do zajmowania samodzielnych stanowisk, w tym kierowniczych – jako menedżer średniego i wyższego szczebla. Jest także przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Posiada wiedzę i umiejętności pozwalające mu na dokonywanie ocen i interpretacji zjawisk zachodzących w organizacji, a także wykorzystywanie współczesnych koncepcji zarządzania do rozwiązywania wszelkich problemów zarządzania w jednostkach gospodarczych, instytucjach państwowych i samorządowych.
Ponadto wykazuje się w szczególności:
- pogłębioną wiedzą z dziedziny nauk ekonomicznych oraz zaawansowaną wiedzą specjalistyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i pokrewnych, dotyczącą funkcjonowania, rozwoju i odnowy strategicznej organizacji i systemów gospodarczych w warunkach postępujących procesów integracji europejskiej, globalizacji, zagrożeń demograficznych i środowiskowych,
- zdolnością abstrakcyjnego myślenia i krytycznego rozumienia wiedzy, umożliwiającą identyfikację, opis, analizę oraz interpretację złożonych procesów i problemów przedsiębiorstwa (instytucji) i jego otoczenia, przy zastosowaniu zaawansowanych ujęć teoretycznych i paradygmatów,
- umiejętnością integrowania wiedzy z różnych dziedzin w celu dokonywania całościowej diagnozy sytuacji oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań problemów w środowisku pracy, a także poza nim; oraz przygotowaniem do aktywnego uczestniczenia w projektach współpracy międzynarodowej i rozumienia kwestii odmienności kulturowych,
- umiejętnością rozstrzygania sytuacji konfliktowych, a także mediacji i przekonywania do współdziałania w imię osiągania wspólnych celów, a także świadomością osobistej odpowiedzialności za wszystkie podejmowane decyzje,
- zdolnością uczenia się, pozwalającą kontynuować studia oraz umiejętnością samodzielnego zaprojektowania i przeprowadzenia badań przy wykorzystaniu różnorodnych i trudno dostępnych źródeł informacji.
Dodatkowo dzięki ukończeniu STUDIÓW PODYPLOMOWYCH absolwent będzie posiadał kompleksową znajomość procesów w kontekście zarządzania firmą o statusie nowoczesności.
Aktualne wiadomości i zdobyte kompetencje, w zakresie innowacyjnych metod zarządzania, przełożą się na uzyskanie konkurencyjnej pozycji w różnych rodzajach działalności.
Dzięki specjalistycznej wiedzy absolwent studiów będzie również przygotowany do podejmowania strategicznych decyzji w wielu obszarach zarządzania firmą lub przedsiębiorstwem przemysłowym, w tym także firmą o profilu górniczym.
Rekrutacja
Rekrutacja na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i jednolite magisterskie prowadzona jest na zasadach wolnego naboru wśród osób spełniających kryteria przewidziane w przepisach ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
Warunkiem formalnym studiowania jest złożenie w przewidzianych terminach dokumentów uprawniających do studiowania na wybranym kierunku.
Etapy rekrutacji
Rekrutacja w UJW prowadzona jest dwuetapowo:
etap pierwszy to rekrutacja internetowa (e-rekrutacja),
etap drugi – złożenie dokumentów w siedzibie Uczelni (we właściwym dla kierunku dziale rekrutacji).
Aby proces rekrutacji przeszedł pomyślnie, należy postępować według następujących kroków:
- rejestracja w systemie teleinformatycznym UJW,
- odebranie e-mail z loginem i zalogowanie się do systemu,
- wypełnienie wszystkich wymaganych pól formularza internetowego,
- zatwierdzenie i wydrukowanie formularza,
- wydrukowanie umowy o naukę (z systemu teleinformatycznego lub ze strony internetowej),
- dostarczenie formularza oraz innych dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji do właściwego dla kierunku działu rekrutacji (formularz podpisuje się w obecności pracownika przy składaniu dokumentów).
Biuro rekrutacji w Lubinie
ul. Odrodzenia 21, 23, 59-300 Lubin
wz@ujw.pl
tel. 887 380 093, 887 380 098poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 7.30-15.30
środa: 7.30-17.00
sobota, niedziela: 7.30-15.30**czynne w dni zjazdów
Masz pytania? Napisz do nas