Kluby angielskiego z UJW

Ostatnio uczniowie polkowickich szkół podstawowych, którzy biorą udział w zajęciach Dziecięcej Akademii Języka Angielskiego przy UJW odwiedzili firmę Sanden w polkowickiej części Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mówili tam tylko po angielsku…

Dzieci wysłuchały prezentacji na temat firmy w języku angielskim oraz zwiedziły fabrykę. Zajęcia w ramach Akademii odbywają się w UJW dwa razy w tygodniu, w środy i w czwartki. Biorą w nich udział uczniowie wyłonieni w konkursach językowych. W sumie jest ich 36. Podczas spotkania z przedstawicielem firmy Sanden zadawali pytania po angielsku i dyskutowali na tematy dotyczące polkowickiego zakładu i kultury japońskiej. Pokazali całkiem imponujące umiejętności językowe. I wciąż je rozwijają z lektorami UJW.

– W Polkowicach wiele młodych osób świetnie mówi po angielsku i chce uczyć się tego języka -mówi Małgorzata Walczak, kierownik Studium Języków Obcych UJW. Stąd też kolejny etap,  tzw. English Club, czyli klub języka angielskiego. Powstały one w czterech szkołach z terenu Gminy Polkowice.  Zorganizowano także konwersacje dla gimnazjalistów w UJW.

O ile na zajęcia w UJW przychodzą wyłonieni w drodze konkursu uczniowie szkół podstawowych, o tyle na zajęcia dla  gimnazjów i na spotkania w  klubach językowych mogą przychodzić po feriach wszyscy zainteresowani. W Szkole Podstawowej nr 1 zajęcia odbywają się w środy, w godz. 14.30-15.30, s. 52; w Szkole Podstawowej nr 2 w czwartki, w godz. 16.00-17.00, s. 211; w Szkole Podstawowej nr 3 w czwartki, w godz. 14.30-16.00, w sali A obok basenu a w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie w czwartki w godz. 13.00-14.00. Konwersacje dla gimnazjalistów: UJW, środy, 16.00-17.00, s. A308. Od września przewidziane są spotkania dla klas początkowych.

Zajęcia organizowane są we współpracy z Gminą Polkowice, która finansuje projekt. – To wstęp do naszych planów w zakresie edukacji dzieci – mówi dr Dariusz Zając, kanclerz UJW. – Jeżeli uzyskają one aprobatę uczestników, rodziców i władz samorządowych kolejnym krokiem będzie uruchomienie Uniwersytetu Dziecięcego przy Uczelni Jana Wyżykowskiego.  To stworzy wyjątkową ofertę dodatkowych zajęć edukacyjnych dla młodych polkowiczan i pozwoli na kierunkowy rozwój zainteresowań – wyjaśnia.

Dziecięca Akademia Języka Angielskiego posiada bloga internetowego uspeakujw.blogspot.com

Na zdjęciu: Uczniowie Dziecięcej Akademii Języka Angielskiego podczas wizyty w firmie Sanden. Fot. J. Walczak

 

1