Zawalcz o staż w Brukseli!

Ruszyła szósta już edycja konkursu „Pokaż Język: Starcie Tytanów”! Organizatorzy czekają na zgłoszenia studentów uczelni z województwa dolnośląskiego lub Opolszczyzny oraz absolwentów* tuż po studiach, mówiących dobrze w języku angielskim i marzących o pracy tłumacza. Zasady są proste: wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie, pokonać rywali w tłumaczeniach anglojęzycznych i tym samym wygrać staż w Parlamencie Europejskim. Cała finałowa dziesiątka jest nagrodzona!

Dla kogo jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów* uczelni wyższych w województwie dolnośląskim i w województwie opolskim oraz studentów i absolwentów innych uczelni, pochodzących z województwa opolskiego. Konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu i zostanie zweryfikowana jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub na świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Na czym polega konkurs?

„Starcie Tytanów” podzielone jest na dwa etapy – eliminacje i finał. W pierwszym z nich, zadaniem uczestników będzie pisemne przetłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego na polski i na odwrót. Eliminacje odbędą się 5 marca 2018 r. Uczestnicy, którzy najlepiej poradzą sobie w eliminacjach, wezmą udział w finale, który odbędzie się 19 marca 2018 r. Do drugiego etapu przechodzi 10 osób. Zadaniem finalistów będzie symultaniczne przetłumaczenie wystąpień Danuty Jazłowieckiej – dokładnie tak jak w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej.

Po „Starciu Tytanów” staż w biurach Posłanki zdobyło już 25 osób, a kolejne 25 odwiedziło Brukselę na darmowym wyjeździe studyjnym!

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Zgłosić swój udział w eliminacjach można na dwa sposoby:

  • wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy ( załącznik nr 1) na adres konkurs@jazlowiecka.pl lub
  • dzwoniąc pod nr telefonu: 77 453 10 38 i podając swoje dane.

Należy zdążyć do 2 marca 2018 r. (piątek) do godziny 23:59.

Jakie są nagrody?

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają płatny, miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca płatne staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają wyjazd studyjny do Brukseli!

UWAGA: Zanim przed wysłaniem zgłoszenia do Konkursu, prosimy o zapoznanie się z regulaminem (załącznik nr 2).

UWAGA: Osoby, które odbyły już staż (lub odbędą go do grudnia 2018 r.) w opolskim lub brukselskim biurze Danuty Jazłowieckiej bądź innych biurach poselskich lub pozostałych jednostkach Parlamentu Europejskiego nie mogą brać udziału w Konkursie.

* przez pojęcie absolwenta rozumie się osobę, która ukończyła studia na poziomie zawodowym bądź magisterskim nie dawniej niż 24 miesiące od daty rozstrzygnięcia konkursu /19.03.2018 r./ (decyduje data na pierwszym dyplomie).

 

Dokumenty

Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 2 – Regulamin