Wystawa mobilna Bosch Rexroth w UJW

W piątek, 14 września, w UJW zaprezentowana zostanie mobilna wystawa firmy Bosch Rexroth Connected Hydraulics – Beyond Limits, poświęcona nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, głównie w dziedzinie hydrauliki. Będzie ona pokazywana obok Polkowic także w Warszawie i Gdańsku. Na wystawie, nawiązującej do filozofii przemysłu 4.0, będzie można obejrzeć rozwiązania pozwalające na przekraczanie granic i ustanawianie nowych standardów wytrzymałości, funkcjonalności i sprawności, dzięki zaawansowanej technologii Connected Hydraulics. Wystawę będzie można zobaczyć przy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach w godz. od 8.00 do 10.00. Oprowadzanie po wystawie będzie odbywało się w grupach, które wcześniej potwierdziły swój udział. Będą to zainteresowani przedstawiciele szkół średnich z Polkowic i Chocianowa.

Zakres tematyczny wystawy będzie obejmował

System napędów hydraulicznych pomp Sytronix Obsługa otwartych standardów komunikacji Sercos i Multi-Ethernet, szybkie i łatwe łączenie z układami sterowania innych firm. Krótki czas przekazywania do eksploatacji dzięki specyficznym funkcjom dla danego zastosowania. Oszczędność kosztów.

Obsługa i sprzedaż online Pełny pakiet usług z jednego źródła zapewniający pomoc techniczną przez cały okres eksploatacji maszyn i możliwość konfigurowania produktów online w celu uproszczenia procesów projektowania.

Filtry nowej generacji Które dbają o czystość oleju w układzie hydraulicznym oraz zapewniają dłuższą żywotność maszyny. Zapewniają rzadsze wymiany elementów filtrujących i krótsze przestoje.

Kompaktowy zasilacz hydrauliczny CytroPac Będący nowatorskim rozwiązaniem typu „plug and run” upraszczającym i przyspieszającym uruchomienie oraz doskonale wpisującym się w koncepcję Przemysłu 4.0.

Czujniki Które dzięki monitorowaniu ciśnienia, temperatury, zanieczyszczenia cząstkami i zawartości wody w płynie wydłużają czas pracy systemu dzięki informacjom zbieranym z czujników.

Rozdzielacze i bloki zaworowe Tworzące modularny system bloków umożliwiający konfigurowanie kompaktowych, gotowych do podłączenia elementów sterujących.

Pompy, silniki, zawory i cylindry Kompaktowa konstrukcja, bezpośredni montaż, zintegrowane sterowniki niewymagające szafki, obsługa otwartych standardów. Narzędzia do konfigurowania online obejmujące wszystkie warianty, ułatwiające szybki wybór typu, z modelowaniem 2D i 3D oraz generowaniem dokumentacji zamówienia

Connected Motion Control Układ sterowania ruchem – najlepszy w swojej kategorii sterownik hydrauliczny: zestandaryzowane komponenty hydrauliczne umożliwiające łatwe włączenie do eksploatacji.

Standardowy zasilacz hydrauliczny ABPAC, chłodnice i akumulatory Dostosowany do zadań Przemysłu 4.0, umożliwiający dostęp do danych ze smartfonu lub tabletu. Chłodnice i akumulatory, które zapewniają optymalną temperaturę płynów i niską emisję hałasu wydłużając czas eksploatacji systemu hydraulicznego.

Hydrauliczne silniki wolnoobrotowe Hägglunds Wysokomomentowe silniki stanowiące alternatywę dla przekładni mechanicznych i będące bezpośrednią odpowiedzią na rosnące wymagania klientów.

Układ sterowania i oprogramowanie do projektowania Umożliwiający obsługę otwartych standardów komunikacji Sercos i Multi-Etherne, dodatkowo ułatwiające łączenie z układami sterowania innych firm.