USpeak

IMG_8839Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Polkowice mogą szlifować język angielski podczas zajęć organizowanych przez Dziecięcą Akademię Języka Angielskiego działającą przy UJW.

Zajęcia organizowane są we współpracy z Gminą Polkowice, która finansuje projekt.

1

Odwiedź naszego Bloga: uspeakujw.blogspot.com i dołącz do USpeak na Facebooku.

W ramach Akademii działają:

uspeak wycinek na strone

USpeak dla laureatów konkursu „Dziecięca Akademia Języka Angielskiego USpeak”,

Kids Speak dla uczniów klas III wytypowanych przez nauczycieli języka angielskiego,

English Club dla uczniów klas IV-VI,

English Café dla gimnazjalistów.

Co czeka na uczestników Akademii Języka Angielskiego?

  • aktywne formy dydaktyczne bez podręczników,
  • ciekawe zajęcia bez testów sprawdzających,
  • liczne konkursy,
  • nauka przez zabawę,
  • zajęcia z doświadczonymi lektorami,
  • wyjazdy warsztatowe,
  • obozy zagraniczne.

– Akademia to wstęp do naszych planów w zakresie edukacji dzieci – mówi dr Dariusz Zając, kanclerz UJW. – Jeżeli uzyskają one aprobatę uczestników, rodziców i władz samorządowych, kolejnym krokiem będzie uruchomienie Uniwersytetu Dziecięcego przy Uczelni Jana Wyżykowskiego. To stworzy wyjątkową ofertę dodatkowych zajęć edukacyjnych dla młodych polkowiczan i pozwoli na kierunkowy rozwój zainteresowań – wyjaśnia.

Kto może uczestniczyć w Akademii?

W grupie USpeak uczestniczą dzieci z klas IV-VI Szkół Podstawowych z Gminy Polkowice, które zgłosiły się do udziału w konkursie „Dziecięca Akademia Języka Angielskiego USpeak” i zostały jego laureatami. Ostatni konkurs odbył się 10 czerwca 2016 r. O jego wynikach można przeczytać TUTAJ.

Kids Speak kierowane jest do dzieci klas III szkoły podstawowej, wytypowanych przez swoich nauczycieli. Zainteresowanych tą formą nauki, kierujemy zatem do nauczycieli.

Do English Club i English Café można zapisać się mailowo (sjo@ujw.pl). W mailu należy koniecznie podać:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • wiek dziecka,
  • szkołę i klasę do jakiej uczęszczać będzie dziecko w roku szkolnym 2016/2017.

Prosimy również o podanie numeru telefonu, na który będziemy mogli oddzwonić.

Można również wypełnić formularz zgłoszeniowy (pobierz) i odesłać go do nas.

Z uwagi na okres wakacyjny, informujemy, że kontakt z naszej strony może nie być natychmiastowy – za te utrudnienia przepraszamy i  prosimy o cierpliwość.

Spotkanie organizacyjne dla uczestników i rodziców Dziecięcej Akademii Języka Angielskiego planowane jest na drugi tydzień września 2016 r. O dokładnej dacie i godzinie spotkania, poinformujemy w późniejszym terminie.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Dzieci z klas III, które wytypowane zostały przez swoich nauczycieli języka angielskiego, spotykają się w swoich szkołach podstawowych.

Zajęcia USpeak, English Club i English Café dla uczniów szkół polkowickich, od roku szkolonego 2016/2017 odbywać się będą wyłącznie w budynku Uczelni przy ul. Skalników 6b w Polkowicach. Spotkania dla uczniów szkoły z Jędrzychowa zorganizowane będą, tak jak dotychczas, na miejscu w szkole.

Jaki był rok akademicki 2015/2016?

W roku szkolnym 2015/2016 w ramach zajęć językowych Uspeak dzieci odwiedziły m.in. polkowicką fabrykę Sanden, wzięły także udział w wyjazdowych warsztatach języka angielskiego – EUROWEEK-Szkoła Liderów. Dzieci nagrały również bajki, których można posłuchać TUTAJ

W okresie letnim uczestnicy USpeak byli na obozie językowym w Brighton i Londynie. Relacja z obozu i dokumentacja fotograficzna – niebawem.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, napisz do nas sjo@ujw.pl

Zapraszamy!

IMG_8780

Posłuchaj naszych Bajek