Szlachetna Paczka 2017

Jak co roku o tej porze stajemy się częścią wielkiej rodziny zwanej Szlachetną Paczką. Już pytacie kogo będziemy wspierać w tym roku? Chcemy pomóc Pani Irenie (77 l.) oraz  jej synowi Krzysztofowi (56 l.) Rodzina jest z naszego regionu.

Pan Krzysztof przez wiele lat pracował jako kierowca. Wówczas pensja pana Krzysztofa i renta pani Ireny zaspokajały potrzeby rodziny. Jednak dziesięć lat temu pan Krzysztof uległ wypadkowi samochodowemu, wskutek czego zachorował na Parkinsona. Mimo brania leków choroba rozwija się coraz bardziej. Rodzina żyje dzięki rencie oraz zasiłkowi, co daje łączną kwotę ok. 1600 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leki rodzinie zostaje na życie 370 zł/osobę.
Rodzina jest dumna z tego, że mają dach nad głową oraz z tego, że nie mają żadnych zadłużeń kredytowych albo finansowych. Pani Irena mimo, że sama jest chora, dba o syna, aby mu nic nie brakowało i opiekuję się nim, mimo, że czasami jest zmęczona.
Do najważniejszych potrzeb, które wymieniła rodzina, należy żywność. Nie zawsze wystarcza na kupienie niektórych produktów. Rodzina będzie wdzięczna za nową kołdrę z poduszką, ponieważ te, które posiadają są już wysłużone, a rodziny nie stać na zakup nowych.

Jak możecie pomóc? Co zbieramy?

Żywność trwała: kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, sól kuchenna, kisiel, budyń waniliowy i śmietankowy, woda mineralna gazowana i niegazowana, sok wieloowocowy, słodycze.
Środki czystości: płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon, kapsułki do prania.
Wyposażenie mieszkania: ręczniki, poduszka, pościel kolorowa. Rozmiar kołdry 160×200. Rozmiar pościeli 160×200. Rozmiar poduszki 70×80.
Sprzęt gospodarstwa domowego: masażer do rąk. Na rehabilitację u fizjoterapeuty Pani Ireny nie stać. Taki masażer mógłby pomóc w rehabilitacji w domu.
Inne potrzeby: witaminy (multiwitamina).
Szczególne upominki: Panu Krzysztofowi sprawi radość woda po goleniu lub perfumy męskie.

Zbiórka trwa do 9 grudnia br. (do wieczora). 10 grudnia br. przekażemy naszej Rodzinie zebrane przez Was rzeczy :).

MIEJSCE ZBIÓRKI:

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach: portiernia na parterze. Uczelnia Jana Wyżykowskiego.

Wydział Zamiejscowy w Lubinie: szatnia w holu głównym.

LICZYMY NA WASZE WIELKIE SERCA I POMOC!

Szczegółowe informacje: Marta Ambroziak- Sieradzka, mail: m.sieradzka@ujw.pl , tel. 76 746 53 53 45.