Podziękowania dla UJW za akcję charytatywną

Zakończyliśmy wszystkie działania dotyczące Akcji Charytatywnej na rzecz 8-letniego Mateuszka Cichonia. Dziś na prośbę Pani Renaty Poradzewskiej publikujemy list z podziękowaniami za tę akcję od Rodziców Zastępczych Mateuszka Cichonia.

 

Szanowni Państwo,

Życie to sztuka wyborów. Wybierajmy mądrze, przy pomocy głębokich rozważań, ale nie zapominajmy o słuchaniu swojego serca i intuicji. Pytajmy siebie samych, z czym nam do twarzy, z czym nam po drodze, nie sugerujmy się marzeniami innych. Każdy ma swoje. Ale czasami są takie chwile, gdzie wspólne marzenie łączy się w tzw. Efekt Synergii i procentuje niebywałym dobrem.

To wspaniałe, że Uczelnia, na której wiele lat studiowałam, z którą wiążę piękne wspomnienia, na której poznałam wielu cudownych ludzi przyszła mi tak niespodziewanie z pomocą. Jakim wielkim darem i zrządzeniem losu okazał się wybór właśnie tej, rodzimej, lokalnej Uczelni. Nie jestem anonimową Absolwentką, nie czuję się nią. Czuję coś wprost przeciwnego. Nie sądzę, że okazano by mi tyle wsparcia, gdybym wybrała wcześniej studia daleko od miejsca zamieszkania, gdzieś w wielkim mieście. Jestem przekonana, że dokonałam dobrego, życiowego wyboru wybierając właśnie Uczelnię Jana Wyżykowskiego – Renata Poradzewska.

Z całego serca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę charytatywną na rzecz naszego podopiecznego Mateuszka Cichonia. Odkąd dowiedzieliśmy się o chęci zorganizowania zbiórki na jego leczenie w dwóch placówkach Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach i w Lubinie z nieukrywanym zaskoczeniem śledziliśmy rozwój tej akcji. Z małych planów Studenckiego Koła Naukowego UJW ,,Wolontariusze,, zrodziła się wielka, wspaniała sprawa, która objęła swoim zasięgiem wiele firm i osób prywatnych.

Dziękujemy wszystkim Studentom Uczelni, którzy wytrwale wspierali akcję i ochoczo brali w niej udział. Dziękujemy za entuzjazm, pozytywny odbiór nas i naszego Mateuszka.

Dziękujemy Władzom Uczelni za zgodę na przeprowadzenia zbiórki na terenie obu budynków oraz za równie czynny udział i poświęcenie w tej szlachetnej akcji.

Dziękujemy Wszystkim Pracownikom Uczelni, bo wiemy, że na równi ze Studentami, mocno zaangażowali się oni w całą zbiórkę. W szczególności Pani Marcie Ambroziak – Sieradzkiej, która znana jest z tego, że z entuzjazmem i pasją angażuje się w każdą akcję pomocową.

Dziękujemy pomysłodawcom i organizatorom za wielkie oddanie sprawie:  Kołu Naukowemu UJW ,,Wolontariusze,,. Pani dr Agnieszce Nowickiej – Opiekunowi Naukowemu Koła. Przewodniczącej Koła Pani Anecie Zaledze oraz dobremu aniołowi, który zawitał do naszego domu z propozycją całej akcji – Wolontariuszce z Koła Pani Jolancie Beciczko.

Dziękujemy wszystkim Właścicielom firm, którym los Mateuszka nie jest obojętny.

Dziękujemy jeszcze raz Wszystkim zaangażowanym. Efekt Synergii zadziałał. Wynik jest wspaniały, wszyscy powinniśmy być dumni z siebie, gdyż każdy z nas, zarówno my Rodzice Zastępczy jak i Wszystkie Dobre Serca z Uczelni Jana Wyżykowskiego ma w sobie pokłady ogromnego dobra, które już się uaktywniły, a które w przyszłości zaprocentują jeszcze wieloma szlachetnymi czynami. To bardzo ważne, żeby mówić w imieniu dzieci, które nie mogą same zabrać głosu w swojej obranie, by być ich Ambasadorami w słusznej sprawie ratowania ich zdrowia.
 

Z poważaniem,

Rodzice Zastępczy – Renata i Przemysław Poradzewscy.

P.S.

Nasz album rodzinny coraz bardziej bogaci się o nowe miłe chwilę. Radość jaką daje nam Mateuszek jest bezcennym darem, a radość ta, co jest najpiękniejsze, jest wzajemna.