Międzynarodowa wizyta UJW w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy

Dr inż. Zdzisław Pólkowski, Prof. UJW oraz Michael Nørager – norweski student z polskimi korzeniami, studiujący na AALBORG University w Danii dnia 20.11.2019 r. byli gośćmi w zaprzyjaźnionym z Uczelnią Jana Wyżykowskiego Zespołem Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy.

Organizatorem przedsięwzięcia w szkole po raz kolejny była pani Danuta Pólkowska, wychowawczyni klasy II b LO o profilu menadżerskim. W poprzednich latach we współpracy z polkowicką uczelnią przygotowała spotkania  młodzieży ze studentami z rumuńskiego Uniwersytetu w Piteszti , a także z profesorem Nitulem Duttą z Uniwersytetu w Marwadi w Indiach.

Podczas wizyty dra Pólkowskiego i Michaela Nøragera zaprezentowane zostały tematy związane z komunikacją elektroniczną w perspektywie zarządzania w Danii.

Student wyjaśnił pokrótce uczniom, jak działa system edukacji i zarządzania w Dani, Norwegii i jak można je porównać do systemu działającego w polskich szkołach. Podkreślał, że praca zespołowa oraz wzajemna komunikacja, a zwłaszcza elektroniczna, są wartościami nadrzędnymi, jeśli chodzi
o przyszłościowe zarządzanie.

Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, czego dowodem był szereg pytań z ich strony.