„Zakręć się na pomaganie innym!”

plakat_wotek_nowyPomóż nam i TY w walce o zdrowie chorych i potrzebujących dzieci. Od lat prowadzimy uczelnianą akcję społeczną i „Zakręć się na pomaganie innym!” Każdy z nas może dołożyć małą cegiełkę do zdrowia i lepszych perspektyw na przyszłość dzieci.

Co zbieramy? Wszystkie plastikowe zakrętki typu PET!
Na co zbieramy tym razem? Na dofinansowanie rehabilitacji Milenki!
Ile zbieramy? Ile się da! A najlepiej jak najwięcej!
Gdzie zbieramy? Wszędzie gdzie się da!

Ale o co chodzi?

Nasze działania mają na celu zbiórkę plastikowych nakrętek typu PET. Kilogram tego surowca (po różnego rodzaju napojach czy chemii gospodarczej) przekazujemy do recyklingu (1 kg=0,50 gr). Zebrane pieniądze trafiają na określony cel charytatywny.

W tym roku postanowiliśmy wesprzeć 8-letnią Milenkę, która zmaga się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Każdy kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji, może zrobić to w każdej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet pojedyncza zakrętka. Wszyscy, którzy zbiorą zakrętki PET mogą przynieść je do naszych punktów zbiórki, które znajdują się: w budynku głównym UJW w Polkowicach, przy ul. Skalników 6b, w budynku Wydziału Zamiejscowego UJW w Lubinie, ul. Odrodzenie 21, 23 (hol na parterze). Znajdziecie tam specjalnie oznakowany pojemnik, umieszczony w holu na parterze budynku.

Sprawdź, które zakrętki zbieraćPlakat-dla-Milenki-napis-główny-z-cieniem-1

Zbierać można wszystkie typy plastikowych zakrętek typu PET. Najlepiej nadają się do tego te z napojów i wszystkich produktów spożywczych czy też chemii gospodarczej. Nie ma znaczenia kształt czy rozmiar. Ważne jest by zakrętki nie miały naklejonych cen, ani wewnętrznych dodatkowych materiałów. Dla pewności, przed wrzuceniem ich do pojemników, warto sprawdzić oznaczenie znajdujące się na opakowaniu (symbol PP lub symbol trójkąta ze strzałek).

Obecnie prowadzimy akcję wspólnie z mieszkańcami Lubina oraz lokalnymi placówkami oświatowymi i handlowymi, m.in. z Zespołem Szkół Integracyjnych w Lubinie, MCKK Sp. z o.o., Przedszkolem Miejskim nr 13 w Lubinie, CK Muza, Gminną Biblioteką Publiczną w Raszówce – filia Miłoradzice, Punktem Przedszkolnym w Miłoradzicach, Restauracją EFEZ, Klubem Dziecięcym SERDUSZKOlandia, „ZIELONYM PRZEDSZKOLEM” Przedszkole Niepubliczne w Lubinie czy Centrum Fitness FITARENA.

Zachęcamy wszystkie lokalne placówki oświatowe, instytucje, osoby prywatne i przedsiębiorstwa do przyłączania się do akcji „Zakręć się na pomaganie innym!”. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Działem Współpracy Zewnętrznej UJW – tel.: 76 746 53 45, e-mail: promocja@ujw.pl

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI. KAŻDA NAKRĘTKA TO MOC :)!