Szkoła Liderów

DSC08903„Szkoła Liderów” to projekt  Fundacji Sapere Aude i Uczelni, realizowany przy wparciu Starostwa Powiatowego w Lubinie i Urzędu Miasta w Lubinie. Przedsięwzięcie skierowane było do młodych, zaangażowanych społecznie uczniów szkół ponadgimnalzjalnych.

Celem projektu było m.in. ukierunkowanie młodzieży na skuteczne działania w środowisku lokalnym, odkrycie własnych możliwości i rozwijanie nowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Istotnym aspektem było przygotowanie uczestników z zakresu radzenia sobie ze stresem związanym z publicznymi wystąpieniami i pracą w grupach.

„Szkoła Liderów” po raz pierwszy organizowana była w murach Uczelni w 2008 roku i spotkała się wówczas z bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Lucyna Kubis, ówczesna Kanclerz Uczelni. – W tegorocznych warsztatach, które zainaugurowaliśmy 26 września 2014 r., udział wzięło blisko 20 uczestników, wybranych spośród kandydatów, którzy złożyli swoje CV wraz z opisem dotychczasowej działalności społecznej.

10453104_652855348156544_1225071390926002255_oPrzez 12 tygodni uczestnicy mieli okazję pracować z profesjonalną kadrą akademicką Uczelni, która na co dzień zajmuje się poruszanymi na zajęciach zagadnieniami. Nie zabrakło również warsztatów przeprowadzonych w lokalnej telewizji, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił przed kamerami.

Warto podkreślić, że przyjęta forma warsztatów trafiła idealnie w ambitną, kreatywną i zgraną grupę, jaką niewątpliwie stali się uczestnicy naszych spotkań. – podsumowuje Kanclerz.

Tak pomyślnie zakończony projekt zachęca do kontynuacji szkoleń w tej formie, tym bardziej, że w naszym regionie nie podejmuje się podobnych inicjatyw. Na uroczystym zakończeniu zajęć uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe certyfikaty wręczone przez Panią Jadwigę Musiał – Przewodniczącą Rady Powiatu Lubińskiego oraz Panią Lucynę Kubis – Kanclerza Uczelni.