Partner sportu

sponsoring_1Nasza Uczelnia została Partnerem i głównym Sponsorem pierwszoligowej lubińskiej amatorskiej drużyny piłkarskiej Ice StorM Lubin, która w sezonie piłkarskim 2013 roku, w ramach ogólnopolskich rozgrywek 1. Ligi Nike Playarena w Lubinie, została Mistrzem swojej Ligi, a także zdobyła Puchar Lubina.

Uczelnia poza swoją podstawową działalnością wychodzi do społeczności lokalnej angażując się społecznie. Z Waszej strony czuliśmy do tej pory dużą aprobatę i widzieliśmy także Wasze zaangażowanie w tego typu inicjatywy. Dlatego też utwierdziliśmy się w przekonaniu, że obrana „społeczna” droga jest zarówno dla nas, jak i dla Was ważna. W związku z tym postanowiliśmy poszerzyć swoją aktywność o dziedzinę sportową – a dokładniej o wsparcie amatorskiej piłki nożnej.

5 lipca 2013 roku odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli obu stron, tj. Marii Paszkowskiej, reprezentującej Uczelnię oraz kapitana drużyny Ice StorM i jego piłkarzy. Podczas briefingu prasowego podpisano umowę sponsoringową oraz przekazano, na ręce Kapitana Drużyny, stroje sportowe ufundowane przez Uczelnię, w których piłkarze będą grać podczas wszystkich meczów w nowym sezonie.

– Nasza współpraca z Ice StorM Lubin została zainicjowana przez Krzysztofa Zimochę, kapitana IceStorM – tłumaczy Maria Paszkowska – Pomysł wsparcia drużyny piłkarskiej przypadł nam do gustu, zwłaszcza że jest to drużyna lubińska, więc nierozerwalnie związana jest z naszym Zagłębiem Miedziowym. Kontynuując naszą działalność społeczną i wierząc w potencjał młodych, zdolnych sportowców z wielką chęcią przyjęliśmy propozycję zostania Partnerem i Sponsorem Ice StorM. Tym bardziej jest nam miło, że od tego momentu nazwa drużyny zmieni się na UZZM Ice StorM Lubin, a stroje w kolorach zielono-czarnych oraz pomarańczowych będą jednoznacznie kojarzone z naszym miastem – dodaje ówczesna Wicekanclerz.sponsoring_3

Ice StorM Lubin (obecnie UZZM Ice StorM Lubin) to amatorska pierwszoligowa drużyna piłkarska, która od 2012 roku rozgrywa mecze w ramach rozgrywek Playarena. Celem rozgrywek Playarena, wspieranych przez renomowane i znane na całym świecie firmy, takie jak: NIKE, Coca-Cola (dystrybutor napoju POWERADE) oraz ALLIANZ, jest rozpowszechnianie i popularyzacja amatorskiej piłki nożnej. W wielu miastach w Polsce, w tym także w Lubinie prowadzone są rozgrywki ligowe. Drużyna Ice StorM wręcz brawurowo wdarła się do pierwszej ligi swojego miasta i ją wygrała. Teraz, tj. 21 lipca na drużynę Zimochy czeka mecz półfinałowy w Dzierżoniowie, gdzie spotykają się najlepsze 32 drużyny piłkarskie z Regionu. Osiem z nich przejdzie do zmagań finałowych, które odbędą się w sierpniu w Warszawie.

A co skłoniło Krzysztofa Zimochę, kapitana UZZM Ice StorM Lubin do podjęcia współpracy z naszą Uczelnią?

– Chcieliśmy pozyskać rzetelnego i cenionego Partnera, Sponsora dla drużyny – tłumaczy Krzysztof Zimocha, kapitan UZZM Ice StorM Lubin – Wiedzieliśmy że Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie wspiera działalność społeczną i chętnie podejmuje nowe inicjatywy, stąd też wysunięta przeze mnie propozycja współpracy. Ponadto ja i kilku moich kolegów z drużyny jesteśmy nierozerwalnie związani z UZZM, bowiem jesteśmy jej absolwentami. Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspólnie działać i mamy nadzieję na osiąganie najwyższych wyników sportowych – już nie tylko w Lubinie, ale także na szczeblu ogólnopolskim – podsumowuje kapitan.

Warto także wspomnieć, że Uczelnia jest partnerem drużyny tenisa stołowego KGHM ZANAM DWSPiT Polkowice.